מי אנחנו

מכון מוהרנ”ת הוקם בשנת 1998 מתוך מטרה לתת מענה לכל נפש שוקקה המבקשת מים קרים, עצות צוננות וישוב הדעת. האחים, אנשי הפצה מנוסים אשר מזה 20 שנים גמרו אומר למסור נפשם על עניין הפצת דעתו של רבי נחמן בארץ ובעולם, למען מטרה אחת והיא – להביא לאחדות ואהבה בעם ישראל ולקרבם לאבינו שבשמים.
וזאת ע”י הפצת ספרי בוטיק אשר מחשבה רבה ועבודת כפיים עומדת מאחוריהם על מנת להנגיש את החומר הכתוב ללב הקוראים/ות.

אנשי מכון מוהרנ”ת עושים ימים כלילות על מנת להוציא לאור חידושים נפלאים אשר טרם נראו כמותם מעולם, במטרה להאיר את אור אמריו, עצותיו, ותורותיו של רבי נחמן לכלל האוכלוסייה בעם ישראל.
חדושים כגון: ספרות לנשים ובה ספרי תפילות, סידור לבת ישראל ועוד, תפילות חדשות, סיפורי ילדים בעלי מוסר השכל המחנכים לאמונה ביטחון ואהבת ישראל ע”פ דרכו של רבי נחמן מברסלב, ספרי ברסלב מוסברים ומפורשים לבני נוער, חומשים בעלי פירושים רבים שלא נראו עד היום על הכתב בצורה בהירה כל כך ומהודרת. 

מלבד זה, המכון תומך במשפחות המפיצים אשר שמים נפשם בכפם ועוזבים את בתיהם למשך ימים ארוכים בכדי להפיץ את תורת הקודש בכל רחבי הארץ ומוסרים נפש בכדי לשמח להחיות ולחזק את עם ישראל.

כמו כן מסייע המכון לילדיהם של העוסקים בעבודת קודש זו בחינוך בניהם ובנותיהם; אנשי המכון  זכו והכניסו אלפי ספרי קודש לבתי חולים, בסיסי צה”ל, בתי כנסיות ובתי ספר בארץ ובחוץ לארץ. (כנסי התעוררות והתחזקות, פעילויות למען קירוב הלבבות בעם ישראל ועוד…)

ליבנו תקווה כי כל איש ישראלי בארץ ובעולם ימצא נפשו בכתבים העתיקים המונגשים בחדשנות מפוארת ומאירת עיניים ובזה דיי לנו לולא חיזקנו נפש אחת מישראל.

"דף אחד מספרי רבינו יהיה תיקון על הכל"

החזון

רבי נתן תלמידו הדגול של רבי נחמן מברסלב השאיר צוואה ובה הוא כתב והדגיש :

“עיקר עסקכם יהיה להדפיס ספרים – ידי אחינו חזקו ואמצו לחזיק בית אדוננו מורנו ורבנו, וגם להזיל זהב מכיסכם להדפיס ספריו הקדושים כי על זה הזהיר (רבי נחמן מברסלב) ביותר.”

מתוך דבריו הקדושים הובהר לנו ערך עליון אחד ויחיד- שהדרך היחידה שבה אנו יכולים קיים רצון רבנו הקדוש היא הפצת ספריו הקדושים ודעתו בכל רחבי תבל.

הסיבה להקמת המכון הייתה על מנת ליצור דברים מעולים בלבד. מבלי פשרות בשום תחום ועניין ועד להבאת המוצר הסופי הקרוב ביותר למושלם וזאת על מנת לדבר לכל השכבות הנמצאים בעולם כולו אחד האדם ועל כל גווניו – אשכנזי, ספרדי, חרדי, חילוני, דתי, ישראלי, תושב חוץ, ובתוך כך המחשבה היתה להנגיש את הכתוב בצורה נעימה, מעוצבת ופרקטית, ומדברת בכל השפות לשלל הקהלים הפזורים בעולם כולו.

וזאת ע”י השקעה מרבית בהנבת הנקרא ויצרתיות לשמה תוך כדאי מחקר בכתבים, הגהה, ניקוד ופיסוק מחדש, עימוד וסדר נעים לעין גפונים חדשים הבנוים בצורה נכונה לקריאה ובעיקר לקיים את רצונו הקדוש.

ליבנו הדור מטרה להמשיך, לגדל ולטפח את מכון מוהרנ”ת, דרכו יפוצו מעיינות רבינו החוצה לכל  נפש חפצה, דרך הספרים, העלונים, ומשכננו ההולך וגדל..

 

מצא אותנו ככאן

כתובת

מושב מירון - רחוב דרך המייסדים

טלפון

052-7721166

דוא"ל

צור קשר