תקנון אתר

תקנון ותנאי שימוש
באתר liba.co.il
“מכון מוהרנ”ת”
מבוא
– אתר li-ba.co.il הינו אתר הבית של רשת “מכון מוהרנ”ת” 
   (להלן: “האתר”, ו-“החברה” בהתאמה). 
– התקנון מנוסח בלשון זכר, מטעמי נוחיות בלבד, אולם הוא מתייחס לבני שני המינים. 

– דין רוכש באתר כמי שקרא את הוראות תקנון זה ותנאי השימוש של האתר והסכים להם. 

רישום באתר וביצוע הזמנה באתר
– טרם ביצוע הזמנה באתר, יש לבצע רישום באתר, הדורש הזנת פרטים בסיסיים של המזמין. על המזמין למסור פרטים מהימנים ומדויקים. 
– כל המבצעים, ההנחות והקופונים המופיעים באתר הינם תקפים לרכישה באתר בלבד, ובהתאם למפורט באתר בלבד.  
– ייתכן ויחולו על מוצר שהוזמן לחו”ל מיסים, היטלים או תשלומים אחרים החלים במדינה אליה המוצר מסופק. תשלומים אלו יחולו על המזמין בלבד ויתווספו למחיר המוצר, והכול בהתאם לדינים הקיימים במדינה אליה המוצר מסופק.
– התשלום באתר ייעשה באמצעות כרטיס אשראי בלבד. כרטיסי האשראי המכובדים באתר הינם כל כרטיסי האשראי המונפקים בישראל וכן כרטיסי אשראי בינלאומיים. לא ניתן לרכוש באתר באמצעות שיקים, תווי קנייה, כרטיסי מתנה, תלושי שי, זיכויים וקופונים. 
– בסיום ביצוע ההזמנה באתר יישלח למזמין דואר אלקטרוני בדבר ביצוע העסקה. ביצוע העסקה מותנה באישור של חברת האשראי. רק אישור בדבר ביצוע העסקה שהתקבל בדואר האלקטרוני של המזמין, הכולל את פרטי ההזמנה הרלבנטיים, יהווה אישור על קליטת ההזמנה. הרישום במחשבי החברה יהווה ראיה לכאורה לנכונות הפעולות. 

– האתר מציג מגוון רחב של פריטים. הצגת פריט באתר אין משמעה כי הפריט מצוי במלאי וכי ניתן לספקו. במידה ולאחר ביצוע ההזמנה התברר כי הפריט אזל במלאי וכי לא ניתן לספקו, יישלח למזמין דואר אלקטרוני המודיע על ביטול ההזמנה ללא חיוב. 

תנאי אספקה ודמי משלוח
– מחירי הפריטים באתר אינם כוללים דמי משלוח:
 
משלוח חבילה לנקודת איסוף:
– הזמנות בסכום כולל של 120 ש”ח ומעלה יישלחו ללקוח בשירות צ´יטה שופס המתחייבים לספק את החבילה לנקודת חלוקה בקרבת מקום המגורים, ללא עלות. אספקת המוצר תתבצע תוך 14 ימי עסקים מיום קבלת אישור בדבר ביצוע העסקה בדואר האלקטרוני של הלקוח. לקוח שירצה לצרף מספר הזמנות לאותו משלוח יוכל לעשות זאת רק במידה וההזמנות טרם נשלחו מהאתר, באמצעות שליחת דואר אלקטרוני לאתר, בו הוא יבקש לצרף את ההזמנות למשלוח אחד. 
– הזמנות בסכום כולל של עד 120 ₪ יישלחו ללקוח בשירות המתחייבים לספק את החבילה לנקודת חלוקה בקרבת מקום המגורים, ויחויבו בדמי משלוח של 15 ש”ח. אספקת המוצר תתבצע תוך 14 ימי עסקים מיום קבלת אישור בדבר ביצוע העסקה בדואר האלקטרוני של הלקוח. 
– לקוחות שיבקשו משלוח בדואר רשום ירשמו בשדה “הערות להזמנה” הערה בדבר רצונם במשלוח דואר. האספקה תבוצע לסניף דואר או נקודת חלוקה על ידי דואר ישראל.
 
משלוח באמצעות שליח לבית הלקוח: 
– יחויב בדמי משלוח של 25 ש”ח. אספקת המוצר תתבצע תוך 10 ימי עסקים מיום קבלת אישור בדבר ביצוע העסקה בדואר האלקטרוני של הלקוח.
 
דואר חו”ל: 
– דמי המשלוח ייקבעו בהתאם לגודל החבילה ובתיאום מול הלקוח. אספקת המוצר תתבצע תוך 21 ימי עסקים, מיום קבלת אישור בדבר ביצוע העסקה בדואר האלקטרוני של הלקוח. זמני האספקה לחו”ל עשויים להתארך מסיבות הקשורות בשירותי הדואר במדינת היעד וכן בקיומם של חגים, חופשות ומועדים אחרים במדינת היעד.
 
איסוף עצמי על ידי הלקוח: 
– איסוף עצמי יבוצע במשרדי צומת ספרים רח´ התקווה 6 רמלה. האיסוף יוכל להתבצע רק לאחר קבלת אישור בדואר אלקטרוני של הלקוח המודיע שההזמנה מוכנה וממתינה לאיסוף של הלקוח. אספקת המוצר תוך 14 ימי עסקים. ניתן לאסוף את ההזמנה ממשרדי צומת ספרים ברחוב התקווה 6 ברמלה בימים א´ – ה´ בין השעות 9:00 – 18:30.
 
– במידה והמשלוח אבד בדואר, יתבצע משלוח נוסף תוך 7 ימי עסקים, בתנאי המשלוח המקוריים (כמפורט לעיל), בהתאם לזמינות המוצר במלאי באותה עת. במידה ובעת ביצוע ההזמנה החוזרת התברר כי הפריט אזל במלאי וכי לא ניתן לספקו, יישלח ללקוח דואר אלקטרוני המודיע על ביטול ההזמנה ללא חיוב. 

– זמני אספקה כוללים ימי עסקים בלבד (ימים א´-ה´) ואינם כוללים ימי שישי, שבת, ערבי חג חגים ומועדי ישראל וימי שבתון כלליים במשק. 

ביטול עסקה דרך האתר
– ביטול עסקה על ידי הלקוח דרך האתר ייעשה תוך 14 ימים מיום קבלת המוצר, או מיום קבלת מסמך  פרטי העסקה, לפי המאוחר ביניהם, למעט ספר דיגיטלי. 
 
הודעה על ביטול עסקה תימסר לחברה באחת מהדרכים הבאות:
– בפקס שמספרו 08-9236566 .
– בדואר אלקטרוני: [email protected]
– בדואר רשום: לכתובת – 
– בעת ביטול עסקה עקב פגם במוצר, עקב אי התאמה בין המוצר שסופק לבין המוצר שהוזמן, או עקב אי אספקת המוצר במועד שנקבע, כספו של הלקוח יושב לו תוך 14 ימים מיום קבלת הודעת הביטול, ולא ייגבו דמי ביטול מהלקוח. המוצר יוחזר לחברה על חשבונה.
– בעת ביטול עסקה שלא מהטעמים המנויים בסעיף  לעיל, כספו של הלקוח יושב לו, עבור המוצר המוחזר בלבד, תוך 14 ימים מיום קבלת הודעת הביטול, למעט דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% או 100 ש”ח, לפי הנמוך מביניהם. המוצר יוחזר לחברה על חשבון הלקוח.
– לא ניתן לבטל רכישה של מוצרים הניתנים להקלטה, העתקה ושכפול, שהצרכן פתח את אריזתם המקורית.
– ככל שהדבר אפשרי, המוצר יוחזר באריזתו המקורית.

– החברה זכאית לתבוע את הלקוח בשל ירידה בערך המוצר.

החזרות והחלפות
– החלפות / החזרות של פריטים שנרכשו דרך האתר (למעט ספר דיגיטלי) יתאפשרו בחנויות החברה, תמורת זיכוי בגובה המחיר ששולם בפועל בעת הרכישה באתר. מחירי הפריטים שיירכשו בחנויות באמצעות הזיכוי הנ”ל יהיו מחירי החנות.
– לא ניתן להחליף פריטים שנרכשו בחנויות החברה דרך האתר.  
מכירה מוקדמת
–    “מכירה מוקדמת” משמעותה מכירה של מוצר באתר עוד לפני שהוצע למכירה בחנויות החברה.
–    החברה אינה מתחייבת שמוצר אשר הוזמן על ידי לקוח באתר במסגרת “מכירה מוקדמת” יגיע במשלוח אל הלקוח טרם תחילת מכירת המוצר בחנויות החברה.  
 
ספרים דיגיטליים

-כל ההוראות המפורטות לעיל ולהלן בתקנון זו חלות גם הן על ספרים דיגיטליים. סעיף זה מטרתו להוסיף על הוראות אלה.

-באתר בוקנט קיימת האפשרות לרכוש מגוון ספרים במהדורה דיגיטלית (להלן: “ספר דיגיטלי“). ספר דיגיטלי הינו קובץ דיגיטלי המאפשר קריאה באמצעות טאבלטים (למעט קינדל) וטלפונים חכמים (מערכות הפעלה IOS ואנדרואיד).

-ספרים הניתנים לרכישה במהדורה דיגיטלית מסומנים באתר במדבקה “גם בדיגיטלי”.החברה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מגוון הספרים הדיגיטליים באתר, ללא הודעה מוקדמת.

-לא ניתן לשלם על ספר מודפס וספר דיגיטלי באותו חשבון. משתמש אשר מעוניין לרכוש את שני סוגי הספרים, יתבקש לעשות זאת בשני חשבונות נפרדים.

-שם המשתמש והסיסמא הינם פרטים אישיים ועל המשתמש לשמור על סודיותם. צומת ספרים לא תישא באחריות לכל פגיעה אשר תיגרם למשתמש עקב שימוש לא תקין על ידו בשם המשתמש והסיסמא שלו.

-בשימושו של המשתמש באפליקציה, המשתמש מסכים לכך שפרטים אלו מצויים במאגרי המידע של אינדיבוק וייתכן כי תהיה גישה לעובדיה של אינדיבוק במידה ואלו זקוקים לפרטים לצורך מתן שירות למשתמש.

-חשבונית מס ללקוח אשר יבקש זאת בעת ההזמנה תישלח לו בדואר אלקטרוני תוך 14 ימים מיום ביצוע הרכישה באתר. 

-ביטול יעשה בהתאם לחוק הגנת הצרכן, התשמ”א-1981, בתנאי שהמשתמש שלח מסמך כתוב עם פרטים מזהים שלו ושל העסקה אותה הוא מבקש לבטל. לצורך ביטול העסקה ניתן גם לפנות לאינדיבוק בעמוד יצירת קשר באתר – יש לבחור בלשונית “שירות לקוחות – ספרים דיגיטליים”, ולשלוח פרטים מזהים של המשתמש ושל העסקה אותה הוא מבקש לבטל.

-אוסף הספרים הדיגיטלי שייך באופן אישי למשתמש. העתקה, הפצה ושיתוף (כולל שיתוף בענן קריאה) של ספרים דיגיטליים אסורה על פי חוק.   
 
 
תנאים כלליים
– החברה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתעשה על ידי גולשים באתר במהלך המכירות בו או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.
– החברה עושה ותעשה כל מאמץ לשמור על תקינות פעילותו של האתר, אך לא מתחייבת שהשירות בו לא יופרע עקב תקלות בחומרה, תוכנה או בקווי התקשורת, והיא לא תהיה אחראית לתקלות או שיבושים ברשת האינטרנט או בקווי התקשורת. 
– האחריות למוצרים המפורסמים באתר חלה על היצרנים ו/או היבואנים ו/או המשווקים המורשים של המוצרים, ובהתאם לתנאי תעודות האחריות של המוצרים, ככל שקיימות כאלו. במידה וגורמים או אירועים שאינם בשליטת מפעילי האתר, לרבות אירועי כוח עליון, יעכבו או ימנעו את קיום מכירת המוצרים או את אספקת המוצרים שפורסמו באתר במועדים שנקבעו, יוצע לצרכן לבחור בין האפשרות להמתין לקבלת המוצר או לבטל את העסקה.  
– מחירי המוצרים באתר, דמי המשלוח, תנאי האספקה ומספר התשלומים האפשריים נתונים לשיקול דעתה הבלעדי של החברה, אשר תהיה רשאית לשנותם מעת לעת וללא הודעה מוקדמת.
– כל התמונות באתר הינן לצורך המחשה בלבד, ולעיתים ייתכנו טעויות צילום ו/או הפרשי גוונים בין תצלומי המוצרים המתפרסמים באתר לבין המוצרים כפי שיסופקו בפועל, שלא יחייבו את החברה. 
– כל הספרים הנכללים תחת קטגורית “מוזלים” הינם ספרים שעבר זמן רב מאז שהודפסו, ולכן עשויים להיות בהם פגמים קלים.
– תוכנם של הספרים מגיע מהסופרים ומהוצאות הספרים ובאחריותם בלבד. צומת ספרים לא תישא באחריות לתוכן הספרים, הוצאת דיבה, לשון הרע, הפרת זכויות יוצרים, טעויות דפוס, שגיאות כתיב, או כל תלונה אחרת בקשר לתוכנם של הספרים.
– בעמוד הראשי של האתר, המחירים (מחיר קטלוגי ומחיר באתר) ומדבקת המבצע מתייחסים אך ורק לספרים המודפסים. לאחר כניסה לעמוד הספר עצמו, יופיעו בחלק העליון של העמוד מחירים ומדבקת מבצע של הספר המודפס, ובחלק התחתון של העמוד מחירים ומדבקת מבצע של הספר הדיגיטלי. לא ניתן לשלב במבצע ספר מודפס וספר דיגיטלי.
– למען הסר כל ספק במבצעים חישוב המחיר מתבצע לפי מחירו הקטלוגי של הספר.
 
העלאת תכני גולשים לאתר
– אין לפרסם תכנים בעלי אופי מיני בוטה, מאיימים, גזעניים, מוציאי לשון הרע, פוגעים בפרטיות, פוגעים ברגשות הציבור, וכן תכנים אשר יש בהם כדי להוות הפרה כלשהי של החוק.
– החברה רשאית למנוע פרסום תכנים אשר מפרים את התנאים הנ”ל ו/או עלולים לפגוע באתר ו/או בצד שלישי כלשהו, וכן החברה רשאית למחוק תכנים כאלו בכל עת. 

אבטחת מידע ופרטיות
– החברה מקפידה לנהל את האתר בזהירות, מיומנות, ובאופן מבוקר, ונוקטת באמצעי זהירות מקובלים על מנת לשמור, ככל האפשר, על סודיות המידע שהעביר הלקוח. פרטי הלקוח המוזנים באתר מוצפנים בטכנולוגית SSL. החברה מתחייבת לא לעשות שימוש בפרטי המזמינים הרשומים באתר, אלא לצרכי תפעול האתר בלבד, ועל מנת לאפשר את ביצוע ההזמנות.
– סליקת כרטיסי האשראי נעשית באמצעות חברות סליקה חיצוניות ( משולם,יעד סריג ו- Paypal), אשר עומדות בתקן העולמי PCI, ותיעשה בהתאם למדיניות הפרטיות של חברות אלו. 

במקרים שאינם בשליטת החברה ו/או בשל אירועים הנובעים מכוח עליון, החברה לא תהיה אחראית לכל נזק מכל סוג שהוא, עקיף או ישיר שייגרם למזמין או למי מטעמו, אם מידע זה יאבד או יגיע לגורם עוין ו/או יעשה בו שימוש שלא בהרשאה.

קניין רוחני

– מלוא זכויות היוצרים, סימני המסחר והקניין הרוחני באתר, לרבות בתכני האתר, בעיצוב האתר, ובכל תוכנה, יישום, קוד מחשב, קובץ גרפי, תמונה, טקסט וכל חומר אחר הכלול באתר, הינם בבעלות החברה בלבד. אין להעתיק, לצלם, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי אחד מאלו.

סמכויות שיפוט
– כל סכסוך משפטי יידון בבית משפט בישראל בלבד, במחוז ת”א, על פי הדין הישראלי בלבד.

הגבלת גיל 
תנאי לרכישה באתר כי הרוכש הינו בן 18 שנים ומעלה.